گزارش کارآموزی شرکت پایه بتون بینالود (۴۴ صفحه)

نوع فایل
word (docx)
حجم فایل
کمتر از 1 مگابایت
ابعاد
---
تاریخ انتشار
۶ آذر ۱۳۹۶
دسته بندی
تعداد صفحات
44 صفحه
2,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

پیاده کردن نقشه : در نقشه های شهری کیفیت نقشه از نظر شمال – جنوب – ناحیه – قطعه – برخیابان اصلی ، و یا فرعی کاملاً مشخص است . چنانچه فرض شود خیابان کشی و یا جدول بندی خیابان انجام شده باشد، برابر اندازه نقشه مقدار متراژ پیاده رو تعیین میگردد. با اندازه برداری ازجدول ومیخ کوبی ، بر، زمین تعیین میگردد. معمولاً قطعات بامیخ کوبی که قبلا انجام شده است مشخص می باشد. میخ گوشه زمین را، برابر با وضع جغرافیای زمین از نظر شمال و جنوب پیاده می کنیم . از میخ مذکورریسمان کشی کرده و از گونیای بزرگ استفاده می نماییم و ضلع دوم زمین رتبه دست می آوریم .

برای اینکه دقت بیشتری داشته باشیم می توان از رابطه مثلث ( ۳ و ۴ و ۵ ) استفاده کرده یعنی بر روی دو ضلع ریسمان – کار۳ واحد و ۴ واحد را انتخاب کرده و وتر را با ۵ واحد کنترل می نماییم ، خصوصاً اگر واحدها، بزرگ انتخاب شوند. مثلاً ۳ – ۴ – ۵ متر از نبش زمین که برابر با نقشه های شهری و نقشه برداری میباشد میخ کوبیده میشود، با ندازه طول زمین ( ضلع دوم ) از میخ نبش ، جلو آممده انتهای طول را میخ کوبی می کنیم . ضلع دیگر طول زمین را با مترکشی از نقطه عرض تعیین کرده ، از میخ چهارم به وسیله برداشت متر طول و عرض زمین را کنترل می نماییم . چنانچه خواسته باشیم کارهای انجام شده را دقیقاً کنترل نماییم از گوشه های میخ کوبیده شده درزمین ، به وسیله متر فلزی چپ راست برداشته ( یعنی اقطار چهار ضلعی را کنترل می نمایبم ، وقتی اقطار مساوی باشند حتماً گوشه ها قائمه ۹۰ درجه می باشند) .

چنانچه در اراضی ( منطقه ) خیابان کشی و یا جدول – بندی نشده باشد با میخهای بر خیابان نیز میتوان نقاط زمین ( گوشه را برابر نقشه ۲۰۰۰ ) بدست آورد. پیاده کردن نقشه بدین روش ، برای زیربناهای کم بوده ، و زمانی که زیربنا زیاد باشد پیاده کردن نقشه به وسیله دوربین انجام میشود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حاصل عبارت زير را وارد نماييد : *