بررسی هسته اولیه روستای ریاب – گناباد (۵۰ صفحه)

نوع فایل
word (docx)
حجم فایل
کمتر از 1 مگابایت
ابعاد
---
تاریخ انتشار
۱۶ خرداد ۱۳۹۶
دسته بندی
تعداد صفحات
50 صفحه
2,900 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

۱-۱ بررسی هسته اولیه روستای ریاب – گناباد

۲-۱ ضرورت طرح مساله

به علت حفظ و احیای آثار و بناهای تاریخی استان خراسان که با بی توجهی دستخوش تخریب و تخلیه ساکنین گشته است با ارایه این مقاله سعی در معرفی هر چه بیشتر عناصر تاریخی فوق (آب انبار – حمام و مسجد جامع ) داریم. امید است با توجه هر چه بیشتر مسئولین به این مهم , بناهای فوق که پشتوانه تاریخ ملی و هویت ایرنی است احیا گشته و با حفظ هویت و جایگاه پیشین بعضا با پاره ای ملاحظات و تغییر کاربری ها برای بازدید عموم تحت نظر سازمان گردشگری استفاده گردد.

۳-۱ بررسی سوابق موضوع

مطالعات طرح هادی روستا در سال ۱۳۸۲ توسط مرجان مجیدی به پایان رسیده و تصویب گردید. در این مطالعات طرح گردشگری این روستا نیز مطرح شده است. هم اکنون مطالعات طرح های حریم و مرمتی این روستا در حال پیگیری است. کتابچه تاریخ و آداب و رسوم مردم ریاب توسط اهالی خود روستا در حال تدوین است. همه ساله دانشجویان معماری دانشگاه های استان خراسان برای بازدید و تهیه گزارش از بناهای تاریخی به این روستا سفر می کنند.

۴-۱ روش تحقیق

در ارایه این مقاله از دو روش مطالعاتی میدانی و کتابخانه ای استفاده گردیده است. ابتدا با مراجعه به روستا و رویت بناها و وضع موجود محل بررسی اولیه شکل گرفت. پس از آن با مترکشی دقیق تهیه نقشه ها و مدارک تصویری بنا انجام پذیرفت. بعد از مرحله شناخت اولیه به بررسی موارد مشابه در سطح کشور به خصوص مناطق کویری پرداختیم. در انتهای مطالعات موضوع میدان و خصوصیات این عنصر شهری و نمونه های تطبیقی آن بررسی شد. روستای ریاب در ۴ کیلومتری غرب شهرستان گناباد در ۳۷و۵۸  طول و ۳۱ و ۳۴ عرض جغرافیایی واقع شده است. روستای ریاب در بخش مرکزی دهستان حومه و در ارتفاع ۱۲۲۵ واقع شده است. تراکم جمعیت روستا در سال ۱۳۷۸ برابر ۱۸ نفر در کیلو مترمربع بوده است و رشد جمعیت در طی سال های ۱۳۷۵-۱۳۴۵ برابر ۰/۳ می باشد. روستا و در کل منطقه دچار خشکسالی می باشد.

به همراه فایل PDF آماده

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حاصل عبارت زير را وارد نماييد : *