ایدز در ایران (۲۴ صفحه)

نوع فایل
word (docx)
حجم فایل
کمتر از 1 مگابایت
ابعاد
---
تاریخ انتشار
۴ آذر ۱۳۹۶
تعداد صفحات
24 صفحه
1,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

اولین بار در بین همج.نس بازان آمریکا مشاهده شد. به همین دلیل اکنون علیرغم شناخته شدن سایر راههای انتقال متأسفانه هنوز بسیاری از مردم بویژه در جهان سوم تصور می نمایند ایدز فقط بیماری همجنس بازان است. در حالی که ایدز هیچ نژاد، کشور یا سنی را در امان نخواهد گذاشت. راههای عمده انتقال ایدز در مناطق مختلف جهان یکسان نیست و بر اساس رفتارهای پر خطر زمینه ساز آلودگی ، فرهنگ و سنن حاکم بر روابط انسانها در جوامع گوناگون متفاوت است.

راههای انتقال ایدز در ایران:

در آغاز همه گیری فقط از طریق دریافت خون و فراورده های خونی بوده که در طول سالهای اخیر دچار تغییر شده است، تدریجاً میزان آلودگی از طریق آمیزش جنسی افزایش یافته ، به طوری که از هر ۳۰ نفر آلوده در نیمه اول سال ۷۱، ۵۵% از راه آمیزش آلوده شده بودند.

از سال ۷۵ به بعد استفاده سرنگ مشترک بین معتادین در داخل زندان های کشور از الگوهای مهم انتقال بشمار می آمد.

سن ابتلا به ایدز در دنیا و ایران رو به کاهش است به طوری که آلوده ترین اشخاص، گروه سنی ۳۹-۳۰ سال در کشور می باشند. علت کاهش سن ابتلا ، گستردگی استفاده از مواد مخدر و شروع زودرس رفتارهای جنسی پرخطر و پائین بودن آگاهی نسبت به نحوه پیشگیری از بیماری در بین جوانان و جامعه می باشد.

آمار سه ماه اول سال ۸۲ حاکی از آلوده بودن ۴۸۴۶ نفر می باشد (۴.۸% خانم ها و ۹۵% آقایان) این آمار در سه ماه دوم سال به ۵۷۸۰ نفر رسیده و هر سه ماه یکبار حدوداً ۴۰۰ نفر افزایش  می یابد و از این تعداد ۵۳۳۰ نفر بدون علامت ولی آلوده به ویروس هستند ، ۵۳ نفر در مرحله نهایی بیماری به سر می برند و تا کنون ۶۹۴ نفر در اثر این بیماری فوت شده اند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حاصل عبارت زير را وارد نماييد : *